První ročník Fascinace tancem očima lektorky

20.02.2024


Z mého pohledu otevírají dva roky, resp. šest intenzivních setkání tanečně-lektorského výcviku Fascinace tancem  zhruba se sty hodinami tance dostatečný prostor ke kultivaci tanečního projevu, osvojení si základního umění nakládat se svými emocemi i myslí a také propojení vnitřního prostředí s tím, které nás přesahuje. Většina účastníků taky využila možnosti lektorského výstupu. Postupně jsme viděli a posléze žasli, jak neotřelý a originální přístup k zadaným tématům "studenti" volí, jak je umějí podpořit výběrem hudby i slovním doprovodem a hlavně svou uzemněnou přítomností. Ano, shrnuto podtrženo: máte se na co těšit, pokud i vy jste dospěli k přesvědčení, že bez tance váš život jaksi šediví a stagnuje.

Mapa tanečních příležitostí v Čechách, na Moravě a Slovensku trochu zhoustla.

Možnost společně sdíleného tance a času věnovaného společnému zájmu je pro skupinu skutečným požehnáním. Vytvořily se zcela přirozeně kolegiální i prostě lidské blízké vztahy, které inspirují, podporují, motivují, proměňují a jejichž základem je přijetí, vlídnost, partnerství….

I když náš zájem o tanec je vážný a lektorské dovednosti bereme vážně, závěr posledního setkání se nesl v duchu radosti, veselí, hravosti a otevřenosti tomu, co nového přichází, k čemu se obracíme, co voláme do světa, co vítáme do svého života a tance….

Vzhledem k tomu, že sama jsem před pár lety po více než dvaceti letech přestala nabízet večerní pravidelné otevřené lekce v Praze, jsem ráda, že mám nástupce - a to nejen v Praze, ale na různých místech ČR a také na Slovensku.

Taneční výcvik Fascinace tancem vychází ze dvou renomovaných mezinárodních škol: 5 rytmů a Open Floor, ale jeho podstatou je osvojení si principů svobodného vědomého tance - nejen pro smysluplný tanec, ale hlavně pro smysluplný život. Pro absolventy výcviku, kteří chtějí tento druh tance šířit ve své lokalitě jde o základní zvládnutí lektorského řemesla. Toto řemeslo má více aspektů, i když se někdy zdá, že jde jen o vhodný výběr hudby. Mnoho prvků vytváří nakonec společné taneční pole, které námi hýbe, může provokovat, pohladit, nudit…..To všechno jsou jen obrazy nás samých, jež svobodný vědomý tanec umí obnažit, ztvárnit a proměnit.

Patří mu za to náš vděk, hold, důvěra… a neutuchající vášeň.

Fascinace tancem trvá…..

(převzato z webu www.raduca.cz)

FASCINACE TANCEM
výcvik svobodného vědomého tance 2022 - 2024     
                                                                                                                                                          Web vytvořila Estel, líbí se ti a chceš taky?
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!