Seznam tanečnic a tanečníků, kteří prošli výcvikem Fascinace tancem 2022 - 2024

nejdříve ti, jenž se rozhodli provádět svobodným vědomým tancem i ostatní...

Markéta Kučerová Brabcová


Markétu k tanci přivedly sny. Poprvé vědomý tanec okusila na workshopu 5rytmů s Erikem Iversenem. Pravidelně tančí a taneční zkušenosti sbírá 10 let. Od ledna 2024 se střídá na pondělních večerech s Kubrakem v Praze. Vědomý tanec používá i na seminářích o práci se sny.

Svoje lekce nazvala Inkubace tancem, zaměřuje se na hledání pohybu a rozšiřování rejstříku toho, jak se hýbeme. Věří, že tančit může každý a že pohybem můžeme vyjadřovat všechno, co cítíme a v hudbě prožíváme. Vědomý tanec je cesta ke svobodě a celistvosti. Cesta k sobě samému a druhým. Tanec nás proměňuje a vede k radosti, hravosti a tvořivosti.

kontakt: web - tanec-tanec-tanec.webnode.cz ; facebook ; instagram 


Věřím, že tančím od svého narození. Vím, že tanec je mým nejpřirozenějším projevem tady na Zemi. Věřím, že se skrze tanec učím, léčím se a jsem.

Dlouho jsem si myslela, že se tančit musím naučit. Dlouho jsem si myslela, že k tanci potřebuji hudbu, partnera, speciální oblečení, boty a místo. Nic z toho není pravda. Pouze vaše tělo zná nejkrásnější choreografii vašeho tance. Stačí s pozorností naslouchat své duši a nechat se vést svým dokonalým tělem krajinou vaší nezkrotné duše.

web: www.radkavotavova.cz

   Radka Votavová

Estel Lucie Tožičková


K tanci jsem se dostala v roce 2014, kdy mi pomohl dostat se z komplikovaného partnerského vztahu. Pomohl mi vrátit se k sobě a znovu začít objevovat, co je to moje, co mě těší a co mi dělá radost. Od té doby je tanec mou velkou láskou. Je pro mě cestou ke svobodě, prostorem, kde mohu pustit kontrolu a jen tak být, nechat proudit vše, co mnou prochází a svobodně to vyjadřovat tancem. Vždy se pak cítím lépe. Je to čas, který mám jen pro sebe. Pomáhá mi zpracovávat emoce, se kterými si někdy nevím rady, vypnout hlavu a uzemnit se, poznávat sebe a co si doopravdy přeji. Dělá moc dobře mému tělu i duši a už si život bez něj nedovedu ani představit.

kontakty: www.tanecsrdce.cz, facebook - Tanec srdce s Estel


Nikdy k tanci netíhnul. Taneční protrpěl, na diskotéky nechodil a lekce salsy po třech lekcích zděšeně opustil. Ovšem, když slyšel hudbu a zavřel oči, viděl tanec. Viděl postavy ve víru tance. A bylo mu líto, že on to nedokáže.

Jednou si uvědomil, že celý život vnímal své tělo jako vězení, že tělo je omezující, pomalé a nemotorné. Bez těla je vše svižnější…. A poprvé přijal tu hru omezení tělem. A rozhodl se, že když už to tělo má a je jaké je, tak bude zkoumat jeho možnosti.

A tanec se stal součástí jeho cesty. Deset let se věnuje vědomému tanci, protančil tisíce hodin a několik let již také provádí tancem ostatní tanečníky.

kontakty: web - tanec-tanec-tanec.webnode.cz ; facebook ; instagram

Kubrak

Lenka Kratochvílová Geierová


Hledala jsem roky "svůj tanec"…poháněla mě touha zažít znovu něco, co jsem uměla jako malá krasobruslařka....splynout se zvukem bruslí, co krájí led….Toužila jsem po propojení se se svým tělem, po pocitu celistvosti, svobody, ukotvenosti. Až jsem to vše našla díky Raduce. Zcela nečekaně, v covidu, v online tanečním cyklu v obývacím pokoji a cítila jsem, že už to nesmím opustit. A tak nyní - díky přízni a překvapivosti osudu - pořádám taneční setkáni cca jednou do měsíce ve svém vlastním studiu FLOW v Ostrově. Je to studio pro zdravý a vědomý pohyb, jógu a nyní také místo pro svobodný vědomý tanec.

kontakty: www.ostrovflow.cz, facebook; instagram

 

Od r. 2012 v hlubokém intimním a dynamickém vztahu s tancem ❤️

Za ty roky se pro mne tanec stal neodmyslitelným parťákem a kotvou v životě a stále žasnu, jaké další a další kvality přináší. Svou vášeň předávám s vděčností dále a do svých tanečních lekcí zahrnuji své zkušenosti z vedení konstelací a cvičení qi gong.

Taneční konstelace/přechodové rituály/tématické tance/ tanec ženských archetypů/ nejčastěji však prostě "jen" tanec

kontakt: facebook - Tanec jako vnitřní zdroj, mail - jana.roubinkova@seznam.cz

Jana Roubínková

Aneta Němečková


Tanec mě provází od dětství v různých podobách, od scénického tance či jako puberťačku přitahovanou tanečním parketem na diskotékách. Stále jsem ale v sobě měla pocit, že jsem se tanci měla věnovat více, a to co jsem hledala, jsem měla pouze ve svých snech. Za zavřenými víčky jsem sledovala film, jak s lehkostí tančím na rozkvetlé louce a mé tělo nemá hranic v pohybu.

Sen se začal zhmotňovat od roku 2015, kdy jsem se prvně setkala s tancem 5 rytmů u Raducy Vojáčkové. Díky bezpečnému tanečnímu prostředí jsem mohla zažít svobodu v pohybu a přijetí sama sebe takové jako ve snech.

Od roku 2023 vedu "Tanec s Anet - NAŽIVO" v Doubravčicích, kde tančíme s otevřeným srdcem a myslí.

facebook: Tanec s Anet - NAŽIVOTanec je pre mňa prirodzený ako dýchanie. Sprevádza ma celý život, ale až keď som sa vzdala očakávaní, vyplývajúcich z môjho tanečného vzdelania a vydala sa na cestu vedomého a slobodného pohybu, začala som vnímať jeho liečivý a vyživujúci potenciál...

Tanec ma preniesol cez obdobie ťažkej choroby a ukázal mi, že je mocnou medicínou, ktorá navracia k Zdroju a umožňuje tak vstúpiť do jednoty nášho bytia.
A za tento dar som veľmi vďačná.

kontakt: web - RozaRothDance , mail -roza.roth.dance@seznam.cz

Gabi Roz Roth

Mirka PláničkováK tancu ako k slobodnému pohybu som sa prvýkrát dostala v roku 2010. Tento spôsob vyjadrenia ma veľmi nadchol a sprevádza ma až dodnes. Je a bol pri všetkých mojich náročných i šťastných obdobiach života. Zažila som si rôzne prístupy i štýly, za čo som veľmi vďačná. Avšak slobodný vedomý tanec inšpirovaný školami Open Floor a 5 rytmov mi dáva najväčší zmysel. 

facebook: Pretancuj sa k sebeMiluji,že v tanci mohu být sama sebou. Moc ráda Vás vezmu na tuto úžasnou cestu, kde můžeme objevovat svá skrytá tajemství, krásu, volnost a svobodu.

kontakt: web - www.jogakarakal.cz

Danuše Mořkovská

Lenka Kovalová


Vždy jsem nesmírně ráda tančila, miluji tanec v různých podobách. Když jsem asi před třiceti léty přišla do jógy, byla jsem mile překvapena a nadšená, že i tady si mohu zatančit v dynamických meditacích. Ale setkání s Raducou a jejím přístupem k svobodnému vědomému tanci, mě natolik fascinovalo a oslovilo, že se vydávám na tuto nádhernou taneční cestu. Je mi velmi blízká a propojuje se mi s malířským vnímáním, Neboť, jak v tanci, tak i v malbě, prožívám své vzlety i pády, svou radost i bolest. Je to úžasné splynutí těla i ducha v jedno. Dotknutí se těch nejhlubších pocitů uvnitř v sobě, protančit je a nechat se na křídlech tance vynést až k nekonečnému vesmírnému Bytí. 

web: www.jogakarakal.cz


První setkání s intuitivním tancem bylo v rámci mého pozdního dálkového studia na UP FTK Olomouc v 52 letech. Pomohl mi v těžkém životním období, kdy po zvládnutí syndromu vyhoření mi dal sílu k překonání strachu z pohybu, strachu ze sama sebe.

Ještě v pracovním procesu na Domě dětí a mládeže v Litovli jsem měla možnost vést jako pedagog pravidelné nedělní hodiny tance. V penzi jsem se dostala do výběrového dvouletého tanečního lektorského výcviku Fascinace tancem vedeném mezinárodní lektorkou Raducou Vojáčkovou. V průběhu výcviku nastal okamžik, kdy mi bylo sděleno mou lektorkou, že možná již nikdy nebudu tančit. Moje nečekaná totální zástava srdce. Bylo moc těžké najít odvahu a vstoupit opět do tance a pohybu s velkou něhou a pokorou ke svému tělu.

Ano má to mysl. Není to věku. Je to jen o odvaze vstoupit do tance,bezpečného prostoru....důvěřovat tělu....

kontakt: tel: +420728317647

Eva Mariánková

Absolventi, kteří se rozhodli prozatím zůstat jen tanečníky

Diana Minaříková
Lenka Šťávová
Kateřina Gaudi Krausová
Martina Vojáčková
Anna Felcmanová
František Musil
David Hopjan
Petr Lisý
Erika Macejková Židková
Milada Červenková
Eliška Slaninová
Iveta Schöffelová
Alexandra McGehee
Světlana Fišerová
Blanka Junová
Dagmar Mikesková
Lenka Slívová
Olga Lerchová
Alena Nairn

Najdi si lektora ve svém okolí a ponoř se do tance...

FASCINACE TANCEM
výcvik svobodného vědomého tance 2022 - 2024     
                                                                                                                                                          Web vytvořila Estel, líbí se ti a chceš taky?
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!